Geoblog.pl    ewatomek    Podróże    Tajlandia    Rozpoczynamy wyprawę - 20 dni w Tajlandii:)))

Rozpoczynamy wyprawę - 20 dni w Tajlandii:)))

Polska, Szczecin

Rozpoczynamy nasz upragniony wyjazd. Dla niewtajemniczonych jest to nasza podróż poślubna. Po dwóch dniach pełnych emocji- ślub, wesele i poprawiny ruszamy na miesiąc miodowy. Jest to nasza pierwsza wyprawa do Azji. Poniżej podaje informacje, które na pewno przydadzą się osobom planującym wyjazd.

BILET LOTNICZY DO TAJLANDII:
- 2 600 PLN / os. w dwie strony ze wszystkimi opłatami
- bilet z Berlina do Bangkoku liniami Air Berlin, LTU
- bez przesiadek
- lot trwa ok. 11 godzin

SZCZEPIENIA:
Dla podróżujących na własną rękę polecam i to nie tylko w miejscach zagrożenia szczepienia: WZW A i B, tężec, dur brzuszny. Nie ma szczepień obowiązkowych dla wyjeżdżających do Tajlandii.

INFO MALARIA:
Jeżeli zastanawiacie się jak skutecznie ochronić się przed Malarią i czy można na nią zachorować w kraju do którego się wybieracie, najpewniej jest się skontaktować z placówką sanepidu w Waszym rejonie. W Szczecinie znajduje się ona na Wojska Polskiego. Na malarie nie ma szczepionki. Można się chronić poprzez przyjmowanie leku.

LEK OCHRONNY NA MALARIĘ:

Malaron, opakowanie 12 tabletek ok. 160 PLN
Lek na receptę. Dawkę i ilość tabletek można policzyć przy pomocy kalkulatora na
www.malaria.com.pl

Tabletki można kupić również w Tajlandii i są one dużo tańsze. Za 10 tabletek ok. 10 PLN bez recepty w każdej aptece.

My tak zrobiliśmy. Niestety nie możemy się podzielić doświadczeniami ponieważ z tabletek nie skorzystaliśmy. Komarów było niewiele ponieważ byliśmy w porze suchej (od grudnia do marca). Tabletki mieliśmy na wszelki wypadek, gdyby komary się pojawiły, ale słyszeliśmy, że mogą wywoływać złe samopoczucie i nie wolno z nimi spożywać alkoholu. Przyjmowanie tabletek nie chroni przed zachorowaniem, tylko powoduje, że chorobę przechodzi się łagodnie. Największe ryzyko zachorowania jest w górach przy granicy z Bimą, Laosem i Kambodżą. W strefie turystycznej i w dużych miastach zagrożenia nie ma.

SPRAY I ŻEL NA KOMARY:
Jeżeli nie będziecie stosować tabletek, koniecznie zaopatrzcie się w skuteczny środek przeciwko komarom. Istnieją środki o dużej zawartości % substancji DETT, preparaty których receptura jest specjalnie opracowana, żeby chronić przed owadami tropikalnymi.

ewatomek

Tomek